Anuflex Pomad
search
  • Anuflex Pomad

Anuflex Pomad

₺229,50
Vergi dahil

ANUFLEX Pomad Nedir?

Proktoloji uzmanlarının beklentisi, fitoterapi uzmanlarının katkılarıyla geliştirilen Anuflex, etkin bitkisel içeriklerle optimum etkinlik dozu belirlenerek üretilmiştir.

ANUFLEX Ne İçin Kullanılır?

Akut anal fissür (makat çatlağı) tedavisi yanı sıra hemorid (basur) hastalarında görülen ağrı şikayetinin azaltılmasında önerilmektedir. 

Makat bölgesinde ortaya çıkan ağrı, kanama, kaşıntı ve şişlik şikayetlerinin birçok nedeni olabileceği için herhangi bir ürün kullanmadan önce; proktoloji uzmanına muayene olmalısınız.

Adet

ANUFLEX Nasıl Kullanılır?

Tuvalet ihtiyacı geldiğinde tuvalete girilir, dışkılama öncesi leğene konmuş birkaç banyo suyundan biraz daha sıcak birkaç litre suyun içinde 4-5 dakika oturulur. 4-5 dakika oturduktan sonra kalkılıp anüs bölgesi kurulanır. Fındık kadar merhem parmak yardımıyla mümkün olduğunca anüsün içine sürülür. Dışarıya sürülen merhem gereksiz ürün kaybına neden olur. Anüsten içeri sıkmak etkisini engeller, anal kanala sürülmelidir. Bunu yapmak acı verebilir ancak en etkili uygulama bu şekildedir.

Merhemi sürdükten sonra 3-5 dakika beklenir sonrası dışkılanır.
Dışkılama ve taharetlendikten sonra hazır olan ılık suya yeniden yaklaşık aynı süre oturulur. Oturma banyosu sonrası yeniden kurulanır ve nohut kadar merhem parmak ucuna konur ve anüsün iç kısmına sürülür ve tuvaletten çıkılır.

İş yerinde, misafirlikte veya bunlara benzer şekilde suya oturma banyosu yapmaya uygun ortam bulunmadığı durumlarda tuvaletten önce ve sonraki ılık su oturma banyosu kısmını uygulanmadan dışkılamadan birkaç dakika önce ve dışkılama sonrası direk merhemi sürebilirsiniz.

Anuflex İçeriği Nelerden Oluşuyor?

Aynısafa yağı, calendula officinalis flower Oil
Karanfil yağı eugenia caryophyllus bud oil
At kestanesi özü, aesculus chinensis extract
Mayıs papatyası yağı, matricaria recutita flower oil
Meyan kökü extraktı, glycyrrhiza glabra root extract
Sarı kantaron yağı, hypericum perforatum oil
Çinko oksit, zinc Oxide
Panthenol B5 vitamini

Aynısefa Yağı (Calendula Officinalis)

Aynısefa bitkisinden elde edilen yağ haricen sürülme şeklinde bölgesel olarak kullanılır. Uygulanan bölgede rahatlama sağlar. Makat çatlağına bağlı olarak gelişebilen kas spazmının çözülmesine yardımcı olur. Çatlakta spazm iyileşmeyi engelleyen en önemli sorundur.
Aynısefa otu yağının kanamayı durdurucu etkisi de vardır. Aynısefa yağı ile ilgili bilimsel çalışmaları görebilirsiniz. (1) (2)

Karanfil Yağı (eugenia caryophyllus bud oil)

Baharat olarak kullanılması yanı sıra sağlık ve kozmetik alanında da yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Vitaminler ve mineraller açısından zengindir ama sıkça kullanım yerlerinden biri de bölgesel uyuşturma etkisidir. Bu lokal anestezik Bölgesel uyuşturma etkisini gösteren maddenin ismi eugenol adlı maddedir. Eugenolün sürüldüğü alanda uyuşturma etkisi vardır. Makat çatlağının tedavisinde kullanım amacı dışkılarken yaşanan acıyı hafifletmek veya tamamen geçirmektir. Bu amaçla dışkılamadan önce sürülür ki dışkılarken acı hissedilmesin. (3)

Meyan Kökü Extraktı (glycyrrhiza glabra root extract)

Meyan kökü ekstraktı bilinen en etkili herbal kortizondur, kortizona benzer etki gösterir ama kortizonun gösterdiği yan etkilere neden olmaz. Yan etki yapmaması en büyük avantajıdır. Makat bölgesi kaşıntılarının bir sebebi de anal fissürdür, anal fissürde kaşıntı görülme sıklığı % 70 civarıdır ve hasta açısından sosyal bir sorundur. Kaşıntıyı önlemek hastanın rahatlamasını sağlar. (4)

At Kestanesi Extraktı (aesculus chinensis extract)

Atkestanesi biçok sağlık sorununda kullanılmaktadır, varis ve hemoroid gibi hastalıklarda sıkça kullanılır. En bilinen etkisi damarlada büzüşme yaparak kanamayı azaltmasıdır. Kanama makat çatlağında sıkça görülen şikayetlerdendir.

Sarı Kantaron Yağı (hypericum perforatum oil)

Makat çatlağı bir tür yaradır ve sarı kantaronun yara iyileştirme etkisinden yaralanılmaktadır. Çatlağın iyileşmesine yardımcı olur.

Çinko Oksit (zinc oxide

İyi bir mikrop öldürücü ve iyi bir bariyer oluşturucudur. Çatlak zeminindeki enfeksiyonu azaltır oluşturduğu bariyer etkisi ile dışkının çatlağa bulaşmasını azaltır. Çinko oxit pişik, yanık gibi sorunlarda da yaygın şekilde kullanılır.

Anuflex Çocuklarda Kullanılır mı?

Makat çatlağı çocuklarda seyrek görülen bir durumdur ama aileyi perişan eden bir hastalıktır. Acı korkusuyla çocuk tuvalete çıkmak istemez, tuvalete çıkmayı ertelediği için dışkı daha da sertleşir ve acı da artar, öyle bir hale gelir ki çocuk tuvalete çıkacağında bütün aile ağlar.
3 yaşın altında bilimsel çalışmalar yapılmadığı için belirlenmiş bir yan etk
isi olmasa da 3 yaş altında kullanımı önerilmez.

REFERANSLAR

  1. Bashir, S., Janbaz, K. H., Jabeen, Q., & Gilani, A. H. (2006). Studies on spasmogenic and spasmolytic activities of Calendula officinalis flowers. Phytotherapy Research: An International Journal Devoted to Pharmacological and Toxicological Evaluation of Natural Product Derivatives20(10), 906-910.

2. Shafeie, N., Naini, A. T., & Jahromi, H. K. (2015). Comparison of different concentrations of Calendula officinalis gel on cutaneous wound healing. Biomedical and Pharmacology Journal8(2), 979-992.

3. Burgoyne, C. C., Giglio, J. A., Reese, S. E., Sima, A. P., & Laskin, D. M. (2010). The efficacy of a topical anesthetic gel in the relief of pain associated with localized alveolar osteitis. Journal of oral and maxillofacial surgery68(1), 144-148.

4. Martin, M. D., Sherman, J., Van Der Ven, P., & Burgess, J. (2008). A controlled trial of a dissolving oral patch containing glycyrrhiza (licorice) herbal extract for the treatment of aphthous ulcers.

99974 Adet
Yorumlar (0)
Henüz kullanıcı değerlendirmesi yok.