Xpecia Erkek Tablet
search
 • Xpecia Erkek Tablet

Xpecia Erkek Tablet

₺184,50
Vergi dahil

Erkeklerde görülen saç dökülmesine yönelik geliştirilmiş gıda takviyesidir. İçeriğinde yer alan birçok etken madde ile saç dökülmesi yanı sıra saçlarda kalite artışı ve diğer problemlerin çözümünde etkilidir.

Adet

Xpecia Erkek Tablet Nedir?

Türkiye’de üretilen muadillerinin arasında en zengin içerikli üründür. Zengin içeriği sayesinde elde ettiği geniş spektrum sayesinde birçok saç sorununun çözümüne yardımcı olur. Erkek ve kadın formlarında bazı maddeler farklıdır ve bazı maddelerde miktar farklılığı vardır.

İçeriğindeki tüm hammaddeler bakanlığın izin verdiği optimum doz olarak belirlenmiştir. 

Takviye edici gıda ruhsatıyla üretilmektedir.

Xpecia Tablet Nasıl Kullanılır? 

Günde iki tablet almak yeterlidir. Tercihen sabah ve akşam yemeklerden sonra birer tablet alınması önerilir ancak günde tek defada iki tablet yemekten sonra şeklinde de alınabilir.

İlk 6 aydan sonra günde bir tabletle devam edilebilir. Saç kalitesini arttırmak amacıyla kullanılacaksa tek tablet yeterli olur.

Saç sorunları yanı sıra tırnak kırılması, tırnak incelmesi, tırnak yumuşaması gibi tırnak kalite sorunları için de güvenle kullanılabilir. Tırnağın büyüme hızı daha yavaş olduğu için daha uzun süre kullanmak gerekir.

Başka Bir Ürün Kullanmak Gerekir mi?

Beraberinde bölgesel ürün olarak da sprey kullanırlarsa daha iyi sonuç alırlar. Saç sorunları için yaygın olarak önerilen biotin yeterli dozda bulundurduğu için ek olarak biotin almalarına gerek yoktur.

Doz unutulduysa sonraki dozları fazla almaya gerek yoktur, rutin kullanıma devam edilmelidir. 

Kullananlar arasında bu güne kadar yan etki tanımlayan olmamıştır.

Xpecia Erkek Tablet İçeriği

 • Saw Palmetto Ekstresi (Serenoa Repens Cüce Palmiye, meyve) 340 mg
 • Ginkgo Biloba (Mabet Ağacı Yaprağı yaprak)Ekstresi 20 mg
 • Biotin ( B7 vitamini, H vitamini) 2500 mcg 
 • İsoflavon 8 mg
 • Vitamin B5 (Pantotenik Asit) 24 mg
 • Folik Asit (folat ve B9 vitamini olarak da bilinir) 600 mcg 
 • Keratin 20 mg (4)
 • Çinko 15 mg 
 • L-Sistin  40 mg 
 • Metiyonin 40 mg

Bu aktif maddeler yanı sıra şu dolgu maddeleri ve koruyucular içerir;

 • Maltodekstrin
 • Mikrokristalin Selüloz
 • Laktoz Monohidrat
 • Mısır Nişastası  
 • Topaklanmayı Önleyici (Yağ Asitlerinin Magnezyum Tuzları, Silikon Dioksit)

Bu miktarlar günlük alınması önerilen iki tabletin toplam içeriğini göstermektedir.

Saw Palmetto

Saç dökülme sorunu yaşayan kişilerde dökülmenin durdurulmasında etkilidir. Cinsellikle ilgili yan etkilere neden olmadan DHT inhibisyonu ile dökülmeyi önler.  (1) 

Ginkgo Biloba

Bitkisel aktiftir. Kılcal damarlarda genişleme yapar ve bölge beslenmesini arttırır. En yaygın kullanıldığı alanlardan biri de Alzheimer hastalığıdır. (2)

Saç ekimi sonrası kök ölümlerini azaltmak için ekim sonrası en sık önerilen üründür. Köklerin daha iyi beslenmesini sağlayarak şok dökülmeyi azaltır ve kök tutma oranını yükseltir.

B5 vitamini

Panthotenik asit ve pantotenat denir; saç ve tırnak kalitesine etkili vitamindir, saç sorunlarınınçözümünde destek sağlar (3)

Keratin

Takviye olarak uygun dozda keratin alımı saç kalitesini arttırır ve yapısında olumlu değişiklikler sağlar. (4,5)

İsoflavon

Soy isoflavones denilen isoflavon bitkisel kaynaklı bir maddedir, soya fasulyesinden saflaştırılır ve antiandrojenik etkiye sahiptir. DHT nin kök üzerindeki tahrip edici etkiyi engelleme özelliği vardır. DHT nin tahrip edici etkisi engellendiğinde dökülme süreci olan minyatürizasyonu engeller.

Çinko

Literatür tarama ve derlemesinde seyrek görülen saç dökülme sebepleri arasında çinko eksikliği de tespit edilmiştir. (6)

Çocuklarda Kullanımı Uygun mu?

Kullanıcı Grubu: 11 yaş ve üzerindeki bireylerin kullanımına uygundur.

Menşei Ülke; Türkiye (ithal ve yerli bileşenlerle Türkiye’de üretilmiştir.)

İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesinde veya tedavi edilmesinde kullanılmaz.

Çocukların ulaşamayacağı yerde saklanmalıdır. Blister içinde, oda ısısında ve kuru yerde saklayınız.

Buradan sonrası içeriklerle ilgili bilimsel çalışma kaynakları ve kısa özetlerini okuyabilirsiniz.

REFERANSLAR

1. kumar, N., Rungseevijitprapa, W., Narkkhong, N. A., Suttajit, M., & Chaiyasut, C. (2012). 5α-reductase inhibition and hair growth promotion of some Thai plants traditionally used for hair treatment. Journal of ethnopharmacology139(3), 765-771.

2. Janßen, I. M., Sturtz, S., Skipka, G., Zentner, A., Garrido, M. V., & Busse, R. (2010). Ginkgo biloba in Alzheimer’s disease: a systematic review. Wiener Medizinische Wochenschrift160(21), 539-546.

3. Beer, C., Wood, S., & Veghte, R. H. (2014). A clinical trial to investigate the effect of Cynatine HNS on hair and nail parameters. The Scientific World Journal2014.

4. Powell, B. A., & Rogers, G. E. (1997). The role of keratin proteins and their genes in the growth, structure and properties of hair. Exs78, 59-148.

5. Tamer, F., Yuksel, M. E., & Karabag, Y. (2020). Serum ferritin and vitamin D levels should be evaluated in patients with diffuse hair loss prior to treatment. Advances in Dermatology and Allergology/Postȩpy Dermatologii i Alergologii37(3), 407.

6. Schielein, M. C., Tizek, L., Ziehfreund, S., Sommer, R., Biedermann, T., & Zink, A. (2020). Stigmatization caused by hair loss–a systematic literature review. JDDG: Journal der Deutschen Dermatologischen Gesellschaft18(12), 1357-1368.

99986 Adet
Yorumlar (0)
Henüz kullanıcı değerlendirmesi yok.