Xpecia Kadın Tablet
search
 • Xpecia Kadın Tablet

Xpecia Kadın Tablet

₺184,50
Vergi dahil

Kadınlarda sık görülen, demir eksikliğine bağlı saç dökülmesinin çözümü için geliştirilmiştir. Xpecia tablet (ilaç değil, gıda takviyesidir.) Türkiye'nin en geniş spektrumlu ürünü olarak size en yakın eczane ya da sitemizden bir tıkla satın alabilirsiniz.

Adet

Xpecia Kadın Tablet Nedir?

Piyasada bulunan kadın saç sorunlarına özel üretilen tek gıda takviyesidir. Kadınlarda en sık teşhis edilen saç dökülme sebebi demir eksikliğine bağlı dökülmedir. Xpecia Kadın Tablet bakanlığın belirlediği optimum oranda demir içermektedir. Bakanlığın sınırladığı önerilen doz içerikleriyle üretilmektedir.

Xpecia Tablet Nasıl Kullanılır? 

Günde iki tablet almak yeterlidir. Tercihen sabah ve akşam yemeklerden sonra birer tablet alınması önerilir ancak günde tek defada iki tablet yemekten sonra şeklinde de alınabilir.

İlk 6 aydan sonra günde bir tabletle devam edilebilir. Saç kalitesini arttırmak amacıyla kullanılacaksa tek tablet yeterli olur.

Saç sorunları yanı sıra tırnak kırılması, tırnak incelmesi, tırnak yumuşaması gibi tırnak kalite sorunları için de güvenle kullanılabilir. Tırnağın büyüme hızı daha yavaş olduğu için daha uzun süre kullanmak gerekir.

Başka Bir Ürün Kullanmak Gerekir mi?

Beraberinde bölgesel ürün olarak da sprey kullanırlarsa daha iyi sonuç alırlar. Saç sorunları için yaygın olarak önerilen biotin yeterli dozda bulundurduğu için ek olarak biotin almalarına gerek yoktur.

Doz unutulduysa sonraki dozları fazla almaya gerek yoktur, rutin kullanıma devam edilmelidir. 

Kullananlar arasında bu güne kadar yan etki tanımlayan olmamıştır.

Xpecia Kadın Tablet İçeriği

 • Serenoa Repens (Cüce Palmiye, meyve) Ekstresi 170 mg
 • Ginkgo Biloba (Mabet Ağacı Yaprağı yaprak)Ekstresi 40 mg
 • Biotin ( B7 vitamini, H vitamini) 1000 mcg 
 • Vitamin B5 (Pantotenik Asit) 24 mg
 • Folik Asit (B9 vitamini - folat) 600 mcg
 • Demir 17 mg (5)
 • Keratin 420 mg
 • Çinko (zink) 15 mg 
 • Metiyonin 40 mg
 • L-Sistin 40 mg 

Bu aktif maddeler yanı sıra şu dolgu maddeleri ve koruyucular içerir;

 • Maltodekstrin
 • Laktoz Monohidrat 
 • Mikrokristalin Selüloz
 • Mısır Nişastası  

Dolgu ve koruyucu maddeler gıda kodeksine uygun hammaddeler arasından seçilmiştir.

Takviye edici gıdalar yardımcı ürünlerdir normal beslenmenin yerine ve ilaç geçemez.

Saw Palmetto

Saç dökülme sorunu yaşayan kişilerde dökülmenin durdurulmasında etkilidir. Cinsellikle ilgili yan etkilere neden olmadan DHT inhibisyonu ile dökülmeyi önler.  (1) 

Ginkgo Biloba

Bitkisel aktiftir. Kılcal damarlarda genişleme yapar ve bölge beslenmesini arttırır. En yaygın kullanıldığı alanlardan biri de Alzheimer hastalığıdır. (2)

Saç ekimi sonrası kök ölümlerini azaltmak için ekim sonrası en sık önerilen üründür. Köklerin daha iyi beslenmesini sağlayarak şok dökülmeyi azaltır ve kök tutma oranını yükseltir.

B5 vitamini

Panthotenik asit ve pantotenat denir; saç ve tırnak kalitesine etkili vitamindir, saç sorunlarınınçözümünde destek sağlar (3)

Keratin

Takviye olarak uygun dozda keratin alımı saç kalitesini arttırır ve yapısında olumlu değişiklikler sağlar. (4)

Demir

Ferritin eksikliği kadınlarda saç dökülmesi nedeni olabilir, kan ferritin düzeyi, normale getirildiğinde demir eksikliğine bağlı dökülme durur. (5)

Çinko

Literatür tarama ve derlemesinde seyrek görülen saç dökülme sebepleri arasında çinko eksikliği de tespit edilmiştir. (6)

Çocuklarda Kullanımı Uygun mu?

Kullanıcı Grubu: 11 yaş ve üzerindeki bireylerin kullanımına uygundur.

Menşei Ülke; Türkiye (ithal ve yerli bileşenlerle Türkiye’de üretilmiştir.)

İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesinde veya tedavi edilmesinde kullanılmaz.

Çocukların ulaşamayacağı yerde saklanmalıdır. Blister içinde, oda ısısında ve kuru yerde saklayınız.

Buradan sonrası içeriklerle ilgili bilimsel çalışma kaynakları ve kısa özetlerini okuyabilirsiniz.

REFERANSLAR

1. kumar, N., Rungseevijitprapa, W., Narkkhong, N. A., Suttajit, M., & Chaiyasut, C. (2012). 5α-reductase inhibition and hair growth promotion of some Thai plants traditionally used for hair treatment. Journal of ethnopharmacology139(3), 765-771.

2. Janßen, I. M., Sturtz, S., Skipka, G., Zentner, A., Garrido, M. V., & Busse, R. (2010). Ginkgo biloba in Alzheimer’s disease: a systematic review. Wiener Medizinische Wochenschrift160(21), 539-546.

3. Beer, C., Wood, S., & Veghte, R. H. (2014). A clinical trial to investigate the effect of Cynatine HNS on hair and nail parameters. The Scientific World Journal2014.

4. Powell, B. A., & Rogers, G. E. (1997). The role of keratin proteins and their genes in the growth, structure and properties of hair. Exs78, 59-148.

5. Tamer, F., Yuksel, M. E., & Karabag, Y. (2020). Serum ferritin and vitamin D levels should be evaluated in patients with diffuse hair loss prior to treatment. Advances in Dermatology and Allergology/Postȩpy Dermatologii i Alergologii37(3), 407.

6. Schielein, M. C., Tizek, L., Ziehfreund, S., Sommer, R., Biedermann, T., & Zink, A. (2020). Stigmatization caused by hair loss–a systematic literature review. JDDG: Journal der Deutschen Dermatologischen Gesellschaft18(12), 1357-1368.

99996 Adet
Yorumlar (0)
Henüz kullanıcı değerlendirmesi yok.