Sawpoo Şampuan
search
  • Sawpoo Şampuan

Sawpoo Şampuan

₺229,50
Vergi dahil

Zengin ve yoğun içeriğiyle saçınızla ilgili birçok beklentiyi karşılayacak potansiyele sahip Sawpoo Şampuan Türkiye’de dermatologların en çok reçete ettiği, güzellik merkezleri ve kuaförlerin en çok önerdiği şampuandır.

Adet

Sawpoo Şampuan İçeriği

İçerik belirlenirken bilimsel sınırlarda en zengin, bitkisel aktiflerin en etkilisi ve zararlı maddelerin kullanılmamasına özen gösterilmiştir.
İçeriğinde şu maddeler bulunmaktadır;
Saw palmetto (serenoa repens) fruit extract, bölgesel olarak DHT oluşumunu engeller (1)
Panthenol  (B5 vitamini), saç kalitesini arttırır (2), grileşmeyi yavaşlatır (3).
Biotin, saç kalitesini arttırır, uzamasını hızlandırır, pigmantasyon artışı sağlar (4)
Procapil (Apigenin, Biotinyl tripeptide-ghk, Oleanolic acid), bölgesel olarak uygulandığında saç dökülmesini % 79 oranında durdurur. (5)
Tocopherol (E vitamini)
Ethyl alcohol
Retinyl palmitate
Peg 35 castor oil
Polysorbate 20
Aesculus hippocastanum seed extract
Calcium pantothenate
Inositol
Linoleic acid
Ppg-26-buteth-26
Butylene glycol
Peg-40 hydrogenated castor oil
Humulus lupulus extract
Melissa officinalis leaf extract
Viscum albüm leaf extract
Chamomille recutita flower
Foeniculum vulgare fruit extract
Achillea millefolium extract
Urea
Cocamide ethanolamide
Allantoin
Liposterolic serenoa repens extract
Glyceryl oleate
Coco glucoside
Panthenyl ethly ether
Acetly methionine
Milk protein
Sodium citrate
Sodium chloride
Citrit acid
Lactose
Benzyl alchol
Acetyl cysteine

Sawpoo Şampuan Nasıl Kullanılmalı?

Saçlarınızı köpürtecek kadar şampuanı sürüp köpürtün, köpürttükten sonra bir kaç dakika bitkisel aktiflerin saçlı deriden emilip köklere etki etmesini bekleyin, sonra ılık duşla durulayın.


Biotin uygulandığı alanda kalite artışı sağlar buna bağlı olarak saçlarınızda sertleşme fark edebilirsiniz, bu durum sizi rahatsız ederse saç kremi kullanabilirsiniz
Bir banyoda saçınızı bir defa yıkamanız yeterli olur ancak saçınızda yoğun kirlenme fark ediyorsanız aynı banyoda ikinci defa kullanabilirsiniz.


Sawpoo günlük kullanıma uygundur her gün kullanabilirsiniz ancak genel alışkanlığınıza göre daha seyrek kullanabilirsiniz.


Saçınızda farklı hastalıkların (yağlı egzaman, sedef vs) tedavisi için kullandığınız ürün varsa doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde kullanmaya devam edin.
Saç dökülmeniz varsa uyguladığınız tedavilere ek olarak Sawpoo Şampuan kullanabilirsiniz.

Sawpoo Şampuan Tercih Sebepleri

Yoğun ve zengin içeriğiyle sıradan şampuanlardan ve bu farklar sebebiyle tercih edilmektedir. Saç dökülmesi tedavisine destek amacıyla kullanılması en sık tercih sebebidir. Bunun yanı sıra saça zararlı olduğu konusunda şüpheler olan veya alerji nedenleri arasında sayılan boya, SLES, SLS, parfüm, paraben maddeler içermemesidir.


İçeriğinde optimum düzeyde bulunan biotin, pantotenat, çinko ve saw palmetto saç kalitesini artırma yanı sıra saç dökülmesi tedavisinde ek etki sağlamaktadır.
300 ml hacmiyle yaklaşık 2-3 ay kullanım için yeterli olmaktadır.
Bebe şampuanı içeriğinde olmasa da bebeklerde de güvenle kullanılabilmektedir.

Sawpoo Şampuanın Faydaları

Saç sorunlarının tedavisinde etkili olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış bitkisel aktifler maximum düzeylerde kullanılmıştır
 Saç ve kafa derisinin hücrelerinde yenilenme hızında artış sağlar
Saçlı deri yağlanmasını dengeler
 Saçlı derinin nemini dengede tutarak kepeklenmeyi azaltır.
Yağlı egzamada tedavi edici etkisi yok ancak şikayetleri azaltır.
 Saçta yaşlanmayı geciktirir.
Saç dökülmesi tedavisini destekleyerek ilaçlardan alınacak başarı oranını arttırır.
Saçın parlaklığını artırır daha canlı görünmesini sağlar.

Biotinli Şampuan’ın Faydaları Nelerdir?

Türkiye’de üretilen şampuanlar arasında en yüksek biotin oranına sahiptir ve bu yönüyle öne çıkmaktadır. Biotinin saç kalitesine olumlu etkisi bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır. Bu tür yenilikleri izleyen Hair Pharma dermatologlar ve saç ekim uzmanlarının önerileri doğrultusunda formülize edilmiştir. Dermatologlar tarafından en çok reçete edilen şampuandır.


Biotine ek olarak saw palmetto ve procapil ( procapil apigenin, biotinyl tripeptid ve oleanoik asitten oluşan saç dökülmesine karşı geliştirilmiş komplekstir) içermesi en fazla reçete edilmesi sebeplerindendir.

Saç Dökülmesine Karşı Etkisi Olur mu?

Dökülme tedavisinde şampuanlar tek başına yeterli olmamaktadır, tablet ve sprey formundaki diğer dökülme tedavilerine ek olarak şampuan kullanılabilir. Saç dökülmeniz varsa sebebini araştırıp sebebe yönelik tedavi almalısınız. Dökülmenin net sebebi bulunamadığı genetik (AGA, ailesel, hormonal, erkek tipi isimleri de aynı durumu tarif eder) dökülmelerde Xpecia Tablet ve Hairforte Sprey gibi etkili ilaçlar yanı sıra Sawpoo Şampuan kullanabilirsiniz. Unutmayın saç dökülmesi tedavi edilebilir bir hastalıktır, önemli olan doğru tedaviyi doğru şekilde ve uygun süre kullanmaktır.

REFERANSLAR

1. Kumar, N., Rungseevijitprapa, W., Narkkhong, N. A., Suttajit, M., & Chaiyasut, C. (2012). 5α-reductase inhibition and hair growth promotion of some Thai plants traditionally used for hair treatment. Journal of ethnopharmacology139(3), 765-771.

2. Kelly, G. S. (2011). Pantothenic acid. Alternative Medicine Review16(3), 263-275.

3. Yale, K., Juhasz, M., & Mesinkovska, N. A. (2020). Medication-induced repigmentation of gray hair: a systematic review. Skin Appendage Disorders6(1), 1-10.

4. Rauch, H. (1952). The effects of biotin deficiency on hair development and pigmentation. Physiological Zoology25(2), 145-149.

5. Garre, A., Piquero, J., Trullas, C., & Martinez, G. (2018). Efficacy and safety of a new topical hair loss-lotion containing oleanolic acid, apigenin, biotinyl tripeptide-1, diaminopyrimidine oxide, adenosine, biotin and ginkgo biloba in patients with androgenetic alopecia and telogen effluvium: A six-month open-label prospective clinical study. J Cosmo Trichol4(1000132), 2.

99994 Adet
Yorumlar (0)
Henüz kullanıcı değerlendirmesi yok.