Hairforte Sprey Kadın
search
  • Hairforte Sprey Kadın

Hairforte Sprey Kadın

₺349,50
Vergi dahil

Türkiye’de procapil içeren ilk ve tek kadın saç dökülmesi spreyidir. Yine Türkiye’de sprey ve damlalığı aynı kutuda sunan tek üründür. Hairforte kadın formu %2 procapil içermektedir. İçerdiği aktiflerden en etkili madde procapil Fransız Sederma Pharma’dan ithal edilmektedir. Türkiye’nin saç uzmanı Hair Pharma güvencesiyle formülize edilmiştir. Procapil yanı sıra saç sorunlarının çözümünde etkili birçok vitamin ve bitkisel aktifler içermektedir.

Adet

Hairforte Kadın Sprey Nedir?

Saç dökülme tipinizi kesinleştirmek için dermatologa muayene olmalısınız. Kadınlarda görülen dökülmelerin yarısı telogen effluvium denilen ve tüm saçlarda seyrelme şeklinde görülen durumların tedavisi daha çok hap şeklinde yapılır.
Kadınlarda görülen polikistik over (PKO) hastalığında ve bazı böbrek üstü tümörlerinde vücuttaki testosteron ve buna paralel olarak di hidro testosteron (DHT) hormonu artar.

Hairforte Kadın Sprey İçeriği

Türkiye’de hem damlalık hem sprey bulunduran tek saç ilacıdır. Kişi saçına veya kendisine en uygun ve en kolay uygulayabildiği uygulama aparatını seçme şansı yakalamaktadır.

Bun iki önemli avantajı vardır;

  1. Ürün kaybı en aza indirilir.
  2. Daha rahat uygulandığı için etkinlik artışı sağlanır.


Aktif madde içerikleri:

Procapil (apigenin, oleanoik asit ve biotinil tripeptid’den oluşan bir komplexdir) (1)
Biotin (B7 vitamini, H vitamini) (2)
Pyridoxine HCL (B6 vitamini)
Serena Serrulata Fruit Extract (3)
Panax Ginseng Extract, minoxidil gibi etki eder. (4)
Glycerin
Polygonum Multi Florum Extrac (5)
Angelica Polymorpha Sinensis Extract (6)
Alcohol
Purified Water
Butilen Glycol
Triethanolamine

Hairforte Kadın Sprey Nasıl Kullanılır?

Kadınlarda görülen saç dökülmelerinin % 50 kadarı erkek tipi (ırsi, ailesel, hormonal, genetik isimleri de kullanılır) dökülmedir. Hairforte kadınlardaki erkek tipi dökülme tedavisinde önerilir. Tüm kafadan olan saç dökülmelerinde bölgesel ürün önerilmez çünkü uygulaması zordur. Aktif maddeler saçlı deriden emilerek etki gösterirler bu sebeple uygularken sadece saçlı derinin ıslatılması yeterlidir, saçı ıslatmak gereksiz ürün kaybına neden olur. Islattıktan sonra hafif friksiyon yapmak yeterlidir, uzun süre friksiyon gereksizdir.


Saçı ıslatmak için; Kısa saçlı kişiler sprey aparatıyla daha kolay uygulayabilecekleri için spreyi tercih edebilirler.


Uzun saçlı kişiler ürünün saça dağılmaması için damlalık aparatını tercih etmelidir.
Hangi aparatla uygulanırsa uygulansın dökülme alanı, seyrelmiş bölgeler ve kalite kaybına uğramış saçların olduğu bölge derisinin ıslatılması yeterlidir.

Bölgeyi yeterince ıslatmak için 3-6 damla veya puf genellikle yeterli olmaktadır. Yeterince ıslatılamadıysa daha fazla damla ya da puf sıkılabilir, önemli olan ihtiyaç duyulan alanın ıslatılmasıdır kullanılacak miktar önemsizdir.
Kullanmadan önce kısa süre sallanmalıdır.


Kullanım sıklığı nasıl olmalı?
İlk 6 ay günde iki defa, tercihen günün karşı saatlerinde kullanılmalıdır ancak sorun oluyorsa akşam eve gelindiğinde ve yatmadan önce şeklinde de kullanılabilir.
6 aydan sonra günde bir defa sabah ya da akşam şeklinde kullanıma geçilebilir.
Bir yıldan sonra haftada üç defa kullanmak yeterli olmaktadır.


Doz düşürüldüğünde dökülmede artış fark edilirse bir önceki doza geçilmelidir.
İstenmeyen şekilde alnınıza akarsa siliniz. Deri ıslatıldıktan sonraki 4 saat boyunca deriden emilim devam edeceği için 4 saatten önce saçın yıkanmaması etkinliği arttırır.

Hairforte Etkileri Nelerdir?

Aşağıda sıralanan etkileri prokapil ve diğer bitkisel aktiflerin etkileriyle ortaya çıkmaktadır.

Saç kökünü uyarıcı etkisi
İçindeki bir komplex olan procapil saç kökünü besleyen damarların genişleyip daha fazla kan taşıyarak daha iyi beslenmesine yardımcı olur. Uluslararası bilimsel deneylerde % 3 procapil  % 5 minoxidille yaklaşık aynı düzeylerde etki ettiği görülmüştür. Hairforte prokapil ve diğer aktiflerin etkisiyle tüy haline gelmiş saçlarda kalite artışı yaparak eski haline yaklaştırır.

Testosteron (DHT) Oluşumuna Etkisi
Kadınlardaki saç dökülmelerinin yarısını oluşturan erkek tipi saç dökülmesinin neredeyse tek sebebi DHT (di hidro testosteron) hormonunun saçın kökünde saçı üreten hücreleri öldürücü etkisidir. DHT kökteki hücreleri öldürdükçe kalite düşer saçların kalitesi kol kılı gibi tüy haline döner ve sonunda tamamen dökülür.
Prokapil ve saw pametto özü testosteronun DHT ye dönüşmesini engelleyerek kökü korur. Testosteronun DHT ye dönüşümünü engelleme işini bölgesel olarak yaptığı için cinsellik üzerinde hiçbir yan etkiye neden olmaz.
DHT dönüşümünü engellediği gibi komplexin içindeki maddelerin bir diğer etkisi de follikül etrafında kollejen bariyeri oluşturarak DHT den korunmasını sağlar.

Kıl Kökünün Beslenmesine Etkisi

Hairforte formülündeki % 1 biotin (Vitamin B7 — H vitamini) ve B6 vitaminleriyle saç kalitesini arttırır ve saçın uzamasına hız kazandırır. Anageni fazını uzatarak saçın dökülmesini azaltır ve saçın daha çok uzatılabilmesine yardımcı olur.
Yukarıda ele alındığı gibi kan damarlarını genişleterek (vazodilatasyon etkisi) köke gelen kan miktarını yani dolaşımı arttırır.

Saçlı Deriye Etkisi

Ginseng deri kalitesini arttırır, butylen glikol deri elastikiyetini arttırır, deriyi dış etkilerden korur, çevre kirliliğinin olumsuz etkilerinden deriyi korur.
İçeriğinde çok sayıda aktif olduğu ve bu aktiflerin bazılarının seboreik dermatiti şiddetlendirebileceği düşünülerek seboreik dermatitte dikkatli kullanılmalı ve şikayetlerde artış olursa kullanım sonlandırılmalıdır.

Hair Forte Sprey Ne Kadar Süre Kullanılır?

Kadın tipi dökülme dediğimiz tüm kafadan saç kaybı şeklinde olanlarda kullanım zorluğu sebebiyle önerilmez. Genetik yani ailesel, diğer adıyla hormonal denilen erkek tipi saç dökülmesi şeker hastalığı, yüksek tansiyon gibi kronik bir sorundur ve tedavisi süreklilik arz eder. Bütün erkek tipi saç dökülmelerinde olduğu gibi tercihen dökülmeden korunmak düşünüldüğü sürece kullanmaya devam edilmelidir.
Kadınlarda da görülen erkek tipi dökülmelerde PKO gibi böbreküstü bezi hastalığı gibi sorunlar düzeltildiğinde dökülme yeniden başlamaz yani sorun temelden çözülmüş olur.


 Hairforte Sprey Yan Etkileri Var mı?

Belirlenmiş yan etkisi yoktur, içeriğindeki bazı bitkisel aktiflere karşı çok seyrek olarak alerji görülebilmektedir. Bölgesel kullanıldığı için cinsellik üzerinde olumlu ya da olumsuz hiçbir etkisi yoktur. Seyrek olarak alerji gelişmesi durumunda antialerjik formu tercih edilebilir.

REFERANSLAR

1. Karaca, N., & Akpolat, N. D. (2019). A Comparative Study between Topical 5% Minoxidil and Topical “Redensyl, Capixyl, and Procapil” Combination in Men with Androgenetic Alopecia. J Cosmetol Trichol150370987.

2. El‐Esawy, F. M., Hussein, M. S., & Ibrahim Mansour, A. (2019). Serum biotin and zinc in male androgenetic alopecia. Journal of Cosmetic Dermatology18(5), 1546-1549.

3. Semwal, B. C., Agrawal, K. K., Singh, K., Tandon, S., & Sharma, S. (2011). Alopecia: switch to herbal medicine. Journal of Pharmaceutical Research And Opinion1(4), 101-104.

4. Kim, S. N., Kim, S., Hong, Y. D., Park, H., Shin, S. H., Kim, A. R., ... & Park, W. S. (2015). The ginsenosides of Panax ginseng promote hair growth via similar mechanism of minoxidil. Journal of dermatological science77(2), 132-134.

5. Sun, Y. N., Cui, L., Li, W., Yan, X. T., Yang, S. Y., Kang, J. I., ... & Kim, Y. H. (2013). Promotion effect of constituents from the root of Polygonum multiflorum on hair growth. Bioorganic & medicinal chemistry letters23(17), 4801-4805.

6. Ross, I. A. (2001). Angelica sinensis. In Medicinal plants of the world (pp. 67-79). Humana Press, Totowa, NJ.

99996 Adet
Yorumlar (0)
Henüz kullanıcı değerlendirmesi yok.