Hairforte Sprey Erkek
search
  • Hairforte Sprey Erkek

Hairforte Sprey Erkek

₺349,50
Vergi dahil

Türkiyede ilk %3 procapil içeren saç dökülmesi spreyidir. Yine Türkiye’de sprey ve damlalığı aynı kutuda sunan tek üründür. Kadın ve erkek formları tüm eczanelerde satılmaktadır. İçerdiği aktiflerden en etkili madde procapil Fransız Sederma Pharma’dan ithal edilmektedir. Türkiye’nin saç uzmanı Hair Pharma güvencesiyle formülize edilmiştir. Procapil yanı sıra saç sorunlarının çözümünde etkili bir çok vitamin ve bitkisel aktifler içermektedir.

Adet

Hairforte Erkek İçeriği Nelerden Oluşuyor?

Türkiye’de hem damlalık hem sprey bulunduran tek saç ilacıdır. Kişi saçına veya kendisine en uygun ve en kolay uygulayabildiği uygulama aparatını seçme şansı yakalamaktadır.

Bun iki önemli avantajı vardır:
Ürün kaybı en aza indirilir.
Daha rahat uygulandığı için etkinlik artışı sağlanır.


Aktif madde içerikleri:
Procapil (apigenin, oleanoik asit ve biotinil tripeptid’den oluşan bir komplexdir) (1)
Biotin (B7 vitamini, H vitamini) (2)
Serena Serrulata Fruit Extract (3)
Panax Ginseng Extract, minoxidil gibi etki eder. (4)
Polygonum Multi Florum Extrac (5)
Angelica Polymorpha Sinensis Extract (6)
Pyridoxine HCL (B6 vitamini)
Glycerin
Purified Water
Triethanolamine
Alcohol
Butilen Glycol

Hairforte Sprey Nasıl Kullanılır?

Kullanımı son derece kolaydır
Aktif maddeler saçlı deriden emilerek etki gösterirler bu sebeple uygularken sadece saçlı derinin ıslatılması yeterlidir, saçı ıslatmak gereksiz ürün kaybına neden olur. Islattıktan sonra hafif friksiyon yapmak yeterlidir, uzun süre friksiyon gereksizdir.


Saçı ıslatmak için;
Kısa saçlı kişiler sprey aparatıyla daha kolay uygulayabilecekleri için spreyi tercih edebilirler.


Uzun saçlı kişiler ürünün saça dağılmaması için damlalık aparatını tercih etmelidir.
Hangi aparatla uygulanırsa uygulansın dökülme alanı, seyrelmiş bölgeler ve kalite kaybına uğramış saçların olduğu bölge derisinin ıslatılması yeterlidir.

 Bölgeyi yeterince ıslatmak için 3-6 damla veya puf genellikle yeterli olmaktadır. Yeterince ıslatılamadıysa daha fazla damla ya da puf sıkılabilir, önemli olan ihtiyaç duyulan alanın ıslatılmasıdır kullanılacak miktar önemsizdir. Kullanmadan önce kısa süre sallanmalıdır.


Kullanım Sıklığı Nasıl Ayarlanmalı?
İlk 6 ay günde iki defa, tercihen günün karşı saatlerinde kullanılmalıdır ancak sorun oluyorsa akşam eve gelindiğinde ve yatmadan önce şeklinde de kullanılabilir.
6 aydan sonra ginde bir defa sabah ya da akşam şeklinde kullanıma geçilebilir.
Bir yıldan sonra haftada üç defa kullanmak yeterli olmaktadır.


Doz düşürüldüğünde dökülmede artış fark edilirse bir önceki doza geçilmelidir.
İstenmeyen şekilde alnınıza akarsa siliniz. Deri ıslatıldıktan sonraki 4 saat boyunca deriden emilim devam edeceği için 4 saatten önce saçın yıkanmaması etkinliği arttırır.

Hairforte Etkileri Nelerdir?

Aşağıda sıralanan etkileri prokapil ve diğer bitkisel aktiflerin etkileriyle ortaya çıkmaktadır.

Saç Kökünü Uyarıcı Etkileri
İçindeki bir komplex olan procapil saç kökünü besleyen damarların genişleyip daha fazla kan taşıyarak daha iyi beslenmesine yardımcı olur. Uluslararası bilimsel deneylerde % 3 procapil  % 5 minoxidille yaklaşık aynı düzeylerde etki ettiği görülmüştür. Hairforte prokapil ve diğer aktiflerin etkisiyle tüy haline gelmiş saçlarda kalite artışı yaparak eski haline yaklaştırır.

Testosteron (DHT) Üzerine Etkileri
Erkek tipi saç dökülmesinin neredeyse tek sebebi DHT (di hidro testosteron) hormonunun saçın kökünde saçı üreten hücreleri öldürücü etkisidir. DHT kökteki hücreleri öldürdükçe kalite düşer saçların kalitesi kol kılı gibi tüy haline döner ve sonunda tamamen dökülür.


Prokapil ve saw pametto özü testosteronun DHT ye dönüşmesini engelleyerek kökü korur. Testosteronun DHT ye dönüşümünü engelleme işini bölgesel olarak yaptığı için cinsellik üzerinde hiçbir yan etkiye neden olmaz.


DHT dönüşümünü engellediği gibi komplexin içindeki maddelerin bir diğer etkisi de follikül etrafında kollajen bariyeri oluşturarak DHT den korunmasını sağlar.

Kıl Kökünün Beslenmesine Etkileri

Hairforte formülündeki %1 biotin (Vitamin B7 — H vitamini) ve B6 vitaminleriyle saç kalitesini arttırır ve saçın uzamasına hız kazandırır. Anageni fazını uzatarak saçın dökülmesini azaltır ve saçın daha çok uzatılabilmesine yardımcı olur.
Yukarıda ele alındığı gibi kan damarlarını genişleterek (vazodilatasyon etkisi) köke gelen kan miktarını yani dolaşımı arttırır.

Saçlı Deriye Etkileri

Ginseng deri kalitesini arttırır, butylen glikol deri elastikiyetini arttırır, deriyi dış etkilerden korur, çevre kirliliğinin olumsuz etkilerinden deriyi korur.
İçeriğinde çok sayıda aktif olduğu ve bu aktiflerin bazılarının seboreik dermatiti şiddetlendirebileceği düşünülerek seboreik dermatitte dikkatli kullanılmalı ve şikayetlerde artış olursa kullanım sonlandırılmalıdır.

Hair Forte Sprey Ne Kadar Süre Kullanılır?

Genetik yani ailesel, diğer adıyla hormonal denilen erkek tipi saç dökülmesi şeker hastalığı, yüksek tansiyon gibi kronik bir sorundur ve tedavisi süreklilik arz eder. Bütün erkek tipi saç dökülmelerinde olduğu gibi tercihen dökülmeden korunmak düşünüldüğü sürece kullanmaya devam edilmelidir


Özellikle erkek tipi dökülmelerde ilaçlar kullanıldığı sürece dökülme durdurulur ancak ilaç kesilirse 4-6 ay sonra dökülme yeniden başlar çünkü erkek tipi saç dökülmesinde dökülmenin temel sebebi vücutta sürekli üretilen DHT hormonudur.


Erkek tipi saç dökülmesi tedavisi için her ne kadar bazı şarlatanların piyasayı tokatlamak amacıyla üretip satışa sunduğu ve “6 ayda 12.000 saç teli” gibi ipe sapa gelmez reklamlarla tanıttığı işe yaramaz ürünler olsa da bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış tüm ilaçların sürekli kullanılması önerilir.

Hairforte Sprey Yan Etkileri Nelerdir?

Belirlenmiş yan etkisi yoktur, içeriğindeki bazı bitkisel aktiflere karşı çok seyrek olarak alerji görülebilmektedir. Minoxidilin ve finasteridin yan etkileri yaşanmaz. Bölgesel kullanıldığı için cinsellik üzerinde hiçbir etkisi yoktur.
Seyrek olarak alerji gelişmesi durumunda antialerjik formu tercih edilebilir.

REFERANSLAR

1. Karaca, N., & Akpolat, N. D. (2019). A Comparative Study between Topical 5% Minoxidil and Topical “Redensyl, Capixyl, and Procapil” Combination in Men with Androgenetic Alopecia. J Cosmetol Trichol150370987.

2. El‐Esawy, F. M., Hussein, M. S., & Ibrahim Mansour, A. (2019). Serum biotin and zinc in male androgenetic alopecia. Journal of Cosmetic Dermatology18(5), 1546-1549.

3. Semwal, B. C., Agrawal, K. K., Singh, K., Tandon, S., & Sharma, S. (2011). Alopecia: switch to herbal medicine. Journal of Pharmaceutical Research And Opinion1(4), 101-104.

4. Kim, S. N., Kim, S., Hong, Y. D., Park, H., Shin, S. H., Kim, A. R., ... & Park, W. S. (2015). The ginsenosides of Panax ginseng promote hair growth via similar mechanism of minoxidil. Journal of dermatological science77(2), 132-134.

5. Sun, Y. N., Cui, L., Li, W., Yan, X. T., Yang, S. Y., Kang, J. I., ... & Kim, Y. H. (2013). Promotion effect of constituents from the root of Polygonum multiflorum on hair growth. Bioorganic & medicinal chemistry letters23(17), 4801-4805.

6. Ross, I. A. (2001). Angelica sinensis. In Medicinal plants of the world (pp. 67-79). Humana Press, Totowa, NJ.

99991 Adet
Yorumlar (0)
Henüz kullanıcı değerlendirmesi yok.