HGF Sprey
search
  • HGF Sprey

HGF Sprey

₺336,00
Vergi dahil

Hair Growth Faktör kelimelerinin baş harfleriyle oluşturulmuş markadır. Saç büyütücü faktör anlamına gelmektedir. Türkiye’de üretilen bitkisel saç dökülmesi ürünleri arasında en zengin içeriği en yoğun şekilde bulunduran spreydir.

Adet

HGF Sprey Nedir, İçeriği Nelerden Oluşuyor?

HGF sprey içerik olarak bilimsel maddeler yanı sıra saç dökülmesi ve saç beslenmesi üzerinde etkili olduğu kanıtlanmış bitkisel aktif maddelerde içermektedir. İçerdiği ürünlerin bu kadar yüksek ve etkili oranda kullanıldığı tek sprey HGF Plus spreydir.

Saw Palmetto (serenoa Serrulata Fruit Extract)
Bölgesel olarak 5 alfa redüktaz enziminin etkisini engelleyerek DHT (di hidro testosteron) üretimini durdurur. DHT’nin oluşumu engellendiği için genetik (ailesel, ırsi, hormonal, erkek tipi) saç dökülmesini sebebi ortadan kaldırarak durdurur. DHT’nin oluşumu hücre düzeyinde ve bölgesel olarak engellendiği için cinsellik üzerinde her hangi bir yan etkiye neden olmaz. Tüy haline gelmiş saçlardan yeniden saç oluşumu sağlar. (1)


Biotin
Saç tırnak vitamini, güzellik vitamini, B7 vitamini, H vitamini isimleriyle de bilinir. Saçın yapım maddesi olan keratin sentezinde en etkili vitamindir, eksikliğinde saç dökülmesi görülür. Bölgesel olarak kullanıldığında kök üzerinden kökü beslerken uzamış saçlarda da kalite artışı sağlar. (1)


Ginseng (panax Ginseng) Extract
Panax ginseng minoxidil etkili olduğu mekanizma ile saç kökünün büyümesini sağlar, ayrıca ginsenoidlerin saç büyümesini teşvik eden bileşenler içerdiği bulunmuştur. (2)


Pyridoxine Hcl
B6 vitaminidir, sinirlerin gelişimini sağlar, saç kökünün beslenmesini arttırır. (3)


Angelica (angelice polymorpha Sinensis) Extract
Çin’de saç dökülme ilaçlarında en sık kullanılan bitkisel aktiftir. Uygulandığı alanda saçın daha hızlı büyümesini sağlar. (4)


Polygonum Multiflorum Extract
Yapılan hayvan deneylerinde saçın 3 fazından büyüme fazı olan anagen fazını indükleyerek saç büyümesini hızlandırdığı tespit edilmiştir (5)


Glycerin
Saça ipeksi bir hava verir, bitkisel aktiplerin saçta daha dengeli dağılmasını ve deriye daha uzun süre nüfuz etmesini sağlar.


Triethanolamine
Solusyonun tamponlayarak daha dengeli olmasını sağlar.


Butylene glycol
Koruyucu ve çözücüdür. Alkol ve putrifiye su

Neden HGF’yi Tercih Etmelisiniz?

Türkiye’deki bitkisel saç dökülmesi ürünleri arasında en yoğun içeriğe sahiptir. Her bitkisel aktif maximum oranlarda ve toz şeklinde değil extrakt şeklinde kullanılmıştır.
İlk defa aynı kutuda hem damlalık hem de sprey formu ile birlikte satışa sunulmuştur ve bu şekilde sunan diğer bir ürün Hairforte spreydir, diğer tüm ürünler ya sadece damlalık ya da sadece sprey formuyla satılmaktadır. Ek damlalık sunulması kullanım kolaylığı getirdiği gibi ürün kaybını da azaltmaktadır.


Türkiye’de ilk defa sahtesinin üretimini engellemek amacıyla damlalığa firma ismi yazılmıştır. Türkiye’de ilk ve tek ürün şişesinde kabartma şeklinde marka yazılmıştır, bu da sahtesinin yapımını engellemektedir. 
Ürünün güneş ışınlarından ve şişenin kimyasal yapısından zarar görmemesi için şişe basit şeffaf plastikten değil kalın beyaz PET den üretilmiştir.
Belirlenmiş yan etkisi yoktur.

HGF Nasıl Kullanılır

İlk 6 ay sabah akşam, sonraki 6 ay günde bir defa, devam eden dönemde haftada 3 defa kullanım yeterlidir. Doz azaltma sonrası dökülme yeniden başlarsa bir önceki doza arttırılmalıdır.


Ürün uyguladıktan sonraki 4 saat boyunca etkisi devam edeceği için uygulamadan hemen sonra banyo yapmayınız. Ya banyodan sonra ya da banyodan 4 saat önce kullanınız.


Saçınız kısa ise sprey formunu, saçınız uzun ise damlalık formunu tercih edebilirsiniz, böylece uygulama kolay olur ve gereksiz ürün kaybına neden olmazsınız.


Ürünü seyrek ya da kelleşmiş alan ıslanacak kadar uygulayın, genellikle 3-6 damla yeterli olmaktadır ancak ihtiyaç duyulan alan çok genişse daha fazla kullanabilirsiniz.
İhtiyaç olan bölgedeki kafa derinizin ıslandığından emin olmanız yeterlidir, gerekirse birkaç dakika friksiyon yapabilirsiniz. Uzun süre friksiyon yapmak etkiyi arttırmadığı gibi ürünün daha erken buharlaşmasına neden olabilir.

REFERANSLAR

1. Nabahin, A., Abou Eloun, A., & Abu-Naser, S. S. (2017). Expert system for hair loss diagnosis and treatment.

2. Kim, S. N., Kim, S., Hong, Y. D., Park, H., Shin, S. H., Kim, A. R., ... & Park, W. S. (2015). The ginsenosides of Panax ginseng promote hair growth via similar mechanism of minoxidil. Journal of dermatological science77(2), 132-134.

3. Cohen, M., & Bendich, A. (1986). Safety of pyridoxine—a review of human and animal studies. Toxicology letters34(2-3), 129-139.

4. Ross, I. A. (2001). Angelica sinensis. In Medicinal plants of the world (pp. 67-79). Humana Press, Totowa, NJ.

5. Park, H. J., Zhang, N., & Park, D. K. (2011). Topical application of Polygonum multiflorum extract induces hair growth of resting hair follicles through upregulating Shh and β-catenin expression in C57BL/6 mice. Journal of ethnopharmacology135(2), 369-375.

99996 Adet
Yorumlar (0)
Henüz kullanıcı değerlendirmesi yok.